Akaryakıt

Published on Mayıs 9th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Castrol Ege Üniversitesi’ni Ağırladı!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ege Üniversitesi Öğrencileri Castrol’ün Gemlik Tesislerini Ziyaret Etti!

Türkiye madeni yağ pazarının lider markası ve üreticisi Castrol, kalifiye eleman yetiştirme amacıyla 2011 yılında start verdiği Castrol Akademi programı çerçevesinde Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Teknolojisi programı öğrencilerini Gemlik’te bulunan Madeni Yağlar üretim tesisinde ağırladı. Castrol Tesis Müdürü Yakup Yavuz, BP Madeni Yağlar Ticari Pazarlama ve Eğitim Koordinasyonu Müdürü Bülent Neyiğit, İdari İşler Sorumlusu Levent Ayyıldız ve Eğitmen Burak Şensaz’in ev sahipliğinde adeta bir teknoloji turu şeklinde gerçekleşen ziyaret sağlık, emniyet ve çevre kurallarının öğrencilere aktarılması ile start aldı.

Castrol Akademi bünyesinde gerçekleşen etkinlikte öğrencileri tesis hakkında bilgilendiren Castrol Türkiye Tesis Müdürü Yakup Yavuz ilk olarak fabrika sınırları içerisinde risk yönetimine verdikleri önemi ifade etti. Üretim aşamalarının da öğrencilerle paylaşıldığı akademik gezide Yavuz, aynı zamanda Castrol tesislerinin ISO-9001, ISO-14001, OHSA-18001, TS-16949, TS-17025, Q1-FORD kalite standartlarına uygun olduğuna da değindi.

Castrol Akademi tarafından desteklenen ziyaretin öğrenciler için oldukça faydalı olduğunu belirten Ege Üniversitesi MYO Otomotiv Teknolojisi Program Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Bülent Demir ise gezinin tam anlamıyla amacına ulaştığını, öğrencilerin teoride gördüğü çoğu ders konusunu inceleme şansı bulduğunu söyleyerek, Castrol ve BP yöneticilerine misafirperverlikleri ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Castrol Akademi Hk.

Küresel olarak madeni yağ üretiminde kalite ve performansın üst limitlerini belirleme misyonu ile çalışan Castrol, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de motor yağları konusunda en gelişmiş üretim tesislerine, ileri teknolojiyle faaliyet gösteren laboratuarlara ve uzman AR-GE ekibine sahiptir. Sektörün ihtiyaç duyduğu teknolojileri geliştiren Castrol, madeni yağ alanında bilgi birikimi en yüksek firmadır. Bu bağlamda Castrol, sahip olduğu 100 yıllık bilgi birikimini, ileri teknolojiyi ve deneyimi sektöre aktarmak ve kalifiye eleman yetişmesine destek vermek üzere bir çalışma başlatmıştır. Castrol, Castrol Akademi adı altında yapılandırılan eğitim çalışmalarıyla, teknik liseler ve yüksekokullar bünyesindeki Otomotiv/Motor Teknolojisi bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Castrol Akademi’nin hedefi uzman eğitmenler tarafından verilen bu eğitimler sayesinde otomotiv sektörüne kalifiye eleman yetiştiren okullardaki eğitim içeriğini zenginleştirmek ve öğrencilerin güncel teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑