Akaryakıt

Published on Nisan 15th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

“BIZOL Green Oil” Türkiye’de

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Alman motor yağları şirketi BIZOL, şehir içi yoğun trafikteki otomobiller için tasarlanan, trafik yakıt tasarrufuna katkı sağlayan BIZOL Green Oil motor yağını Automechanika İstanbul’da tanıttı.

Almanya’da 15 yıl önce fizikçi Boris Tatievski tarafından kurulan teknik yağ markası BIZOL, Automechanika İstanbul 2013’e Alman Pavyonu’nda yer alan standıyla katıldı.

Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya-Pasifik’te toplam 53 ülkede yaygın bir dağıtım ağına sahip olan ve ortalama kullanım gereksinimlerine göre tasarlanmış olan sıradan motor yağlarının aksine, tüketicilerin spesifik ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel motor yağları geliştiren BIZOL, yeni ürettiği BIZOL Green Oil’i de fuarda tanıttı.

BIZOL Kurucu ve CEO’su Boris Tatievski, sürekli trafikte seyreden araçların motorlarının zorlandığını belirterek, “BIZOL bu soruna odaklanan ilk şirket. İstanbul’daki trafiğin farkındayız. Aslında bu, dünya genelinde, özellikle de yükselen pazarlarda görülen bir sorun. Araba, motor ve çoğu motor yağları yoğun şehir trafiğinde kullanılmak için yapılmıyor. 2011’de Almanya’da başlattığımız araştırmada Green Oil motor yağımızın şehir trafiği koşullarında motorları koruduğu ve yakıt tasarrufu sağladığı görüldü” dedi.

BIZOL Green Oil ile motor arızası riskleri azalıyor

2025 yılına kadar, küresel nüfusun yüzde 25’inin 600 şehirde toplanmasının beklendiği ve her yıl, 65 milyon insanın şehirlere göç ettiği günümüzde; yollardaki araç sayısının iki kat artarak 2 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de her geçen gün daha fazla taşıtta aşınma ve yıpranmanın yoğun etkileri hissediliyor. Şehir içi trafikte kullanılan otomobillerde, motorun yüzde 30 oranında daha fazla boşta çalışması motor yağının kalitesini daha hızlı kaybetmesine yol açarak çeşitli motor parçalarının bozulma olasılığını da artırıyor.

Günlük trafikte seyreden tüm sürücüler açısından ciddi bir tehlike oluşturan motor arızası risklerini asgari düzeye çekmek istediklerini belirten Boris Tatievski, “BIZOL Green Oil motor yağı, motorların trafikte boşta çalıştığı sırada motor yağında meydana gelebilecek bozulmalar ve viskozite kayıpları ile mücadele eden yenilikçi katkı paketini içeriyor. Green Oil, tüm zorlu koşullara karşı azami aşınma koruması sağlayarak sürücünün teknik, finansal ve duygusal açıdan güvenliğini sağlıyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye’deki iş ortağımızla büyüyeceğiz”

BIZOL Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya-Pasifik’te olmak üzere 53 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Tatievski, “Hemen hemen tüm pazarlarda yaptığımız gibi, Türkiye’de de iş ortağımız olan ADKAR PETROL ile beraber büyüyerek buradaki varlığımızı arttırmak istiyoruz. Bundan dolayı ikinci kez Automechanika İstanbul 2013’e katılıyoruz” dedi.

Fuarda öne çıkan BIZOL ürünleri:

1998 yılından bu yana “Açık İnovasyon” modeli ve tedarikçi ağları ile Almanya’nın önde gelen otomotiv araştırma laboratuvarı ağlarını optimize eden bir iş modeli uygulayan BIZOL’un, Automechanika İstanbul 2013’teki Alman Pavyonundaki standında sunulacak başlıca ürünler şöyle;

BIZOL Green Oil Ultrasynth 5W-30 Motor Yağı: Bu HC Sentetik düşük sürtünmeli motor yağı, yoğun şehir içi trafik koşullarında dahi tüm yıl boyunca mükemmel yağlama özelliği ile güvenliği artırıyor.

BIZOL Compatible SAE 5W-30 Motor Yağı: Bu modern HC Sentetik motor yağı güvenliği artırırken kül içeriklerini azaltmak suretiyle yüksek performansı artırarak VW motorlarının gereksinimlerini karşılıyor.

BIZOL Yakıt Katkısı: Bu son derece etkili dizel yakıt katkısı, içerdiği temizleme, dağıtma ve koruma özelliklerine sahip maddelerden oluşan karışım sayesinde dizel yakıtların performansı artırıyor.

BIZOL hakkında:

BIZOL, yeni tür teknik sıvı şirketidir. BIZOL markası; binek otomobiller, otobüs ve kamyonlar, motorsikletler, tekneler, elektrikli el aletleri ve endüstriyel uygulamalar olmak üzere altı pazar segmentinde istikrarlı Alman üretim kalitesini küresel düzeyde temsil etmektedir. BIZOL son birkaç yıl içinde, uluslararası dağıtım ağını ciddi ölçüde geliştirmiştir: 2009 yılında sadece 7 ülkede bulunan BIZOL yağları, 2012 yılına kadar geçen 3 yıl içinde bu rakamı 53’e çıkartmıştır. BIZOL, birlikte çalıştığı Münhasır Pazar Dağıtıcıları’na kişiselleştirilmiş satış ve pazarlama desteği, her bir pazarın ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış ürünler ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan esnek kullanıcı inovasyon modelini sağlamaktadır. BIZOL, sunduğu ürün yelpazesi ile trafiğin getirdiği zorluklarla küresel ölçekte mücadele ederek kişisel güvenliği ileriye taşımaktadır.

BIZOL, 1998 yılında, kurucusunun tutkusunu ve BIZOL’ün kazanma kültürünü paylaşan, başarı ve büyüme arzusunu taşıyan yetenekli bireyleri bünyesinde barındıran bir uluslararası şirket olarak Berlin’de kurulmuştur. Tamamiyle BIZOL’ün kurucusu Boris Tatievski’nin mülkiyetinde olan BIZOL markası, Holding Şirketi Bita Trading GmbH tarafından yönetilmektedir.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑