Akaryakıt

Published on Mayıs 27th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Akaryakıt Ödemelerinin Limiti Ingenico – Lukoil İşbirliğinde Kontrolünüzde!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya petrol rezervinin binde 8’ini elinde bulunduran ve 6.000’i aşkın perakende satış noktası ile dünyanın 2’nci büyük enerji şirketi olan LUKOIL, Ingenico Ödeme Sistemleri işbirliğinde geliştirdiği Lukoil Yakıt Kart ile kullanıcılara belirledikleri limitlerle akaryakıt harcamalarını yönetme imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar bu kartlara istedikleri limitte para yükleyerek yakıta dönüştürme olanağına sahip oluyor.

Gelişen teknoloji ve ödeme sistemlerinde değişen tüketici alışkanlıkları, akaryakıt  noktalarında da müşterilere sunulan hizmetleri çeşitlendiriyor. Türkiye’de teknolojik gelişmelere hızlı bir şekilde ayak uyduran LUKOIL, teknoloji odaklı çalışırken diğer taraftan da tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarını ürünlerine adapte ediyor. Bu doğrultuda Ingenico POS’larını ve yazılım desteğini alarak ödeme sistemlerine yeni bir boyut getiren ve ödemeyi keyifle gerçekleştirmenizi sağlayan LUKOIL, LUKOIL Yakıt Kart projesi ile şirketlere belirli bir araca bağımlı kalmaksızın akaryakıt harcamalarını yönetme imkanı sunuyor.

Öncelikli hedef kitlesini kara yolu üzerinde yolcu ve yük taşımacılığı yapan şirketlerin ve bu kapsam dahilindeki kurum-kuruluşların oluşturduğu proje sayesinde karta sahip olan herkes, limitler dahilinde akaryakıt alabiliyor. Bunun yanında şirketler LUKOIL Yakıt Kart ile kampanya yapıp akaryakıt hediye edebiliyor ya da hizmetlerinde indirim yapmak yerine karşılık gelen miktarda akaryakıt teklif edebiliyor.

LUKOIL YAKIT KART, UYGULAYAN TARAFINDA DA AVANTAJLAR SUNUYOR

Bu uygulama, LUKOIL Yakıt Kart’ı kullanan ya da çalışanlarına hediye etmek isteyen şirketler tarafına da önemli avantajlar sağlıyor ve uygulayan, LUKOIL Yakıt Kart’ı pompa fiyatı yerine belirli indirimlerle alıyor. Böylece kartın hediyeyi alan kişinin gözünde algılama değeri, hediyeyi verenden daha fazla oluyor.

Raporlar ve istatistikler konusunda da Ingenico ile çalışan LUKOIL,  LUKOIL Yakıt Kart ile kullanıcılara kendi kullanıcının adı ve şifresi ile sistemden hesabına ulaşabilmesini, limit koyarak limit kaldırabilmesini ya da iptal ederek kara listeye alabilmesini sağlıyor. Hangi kartla ne kadar alım yapılmış, hangi istasyondan alınmış vb. istatistikler görülebiliyor. Kullanıcılar bu esnek yönetim paneli sayesinde yer ve zamandan bağımsız olarak hesabıyla ilgili istediği değişimi yapılabiliyor.  Bu uygulamalar, özellikle filo yöneticileri için ciddi oranda zaman tasarrufu sağlıyor.

 “Proje İçin En İyi İş Ortağının Ingenico Olduğuna Karar Verdik”

Projede Ingenico POS’larını ve yazılımını kullandıklarını, tüketicilerin kullanacağı web arayüzünü de Ingenico’nun geliştirdiğini belirten LUKOIL Kurumsal Filo ve Kart Satışları Müdürü Kahan Doğru, Ingenico’nun gerek hızlı çalışma prensibi gerekse uzman ekibi ve tecrübesiyle proje için en iyi iş ortağı olarak belirlendiğini ifade etti. Doğru,  Ingenico olduğuna karar verdiklerini ifade etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑