Oto Haber

Published on Kasım 8th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

ABT GOLF VII’nin yeni lakabı “Muhteşem Yedi”

Alman modifiye devi ABT yorumu ile “Muhteşem Yedi” unvanını alan yeni ABT Golf

VII, Penta Oto ile Türkiye’de!

Piyasaya çıktığı 1974 yılından bu yana dünya çapında bir fenomen haline gelen ve Volkswagen markasından bağımsız kendine geniş bir hayran kitlesi oluşturan Golf, üretim bandından indiği ilk andan beri modifiye devi ABT ile sıkı bir ikili olarak karşımıza çıktı. Golf tutkunlarının modifiye için çaldıkları ilk kapı ABT oldu.

Alman ABT firmasının sahibi Hans-Jürgen Abt’ın söylemi ile ABT markasının dünyaca üne kavuşmasında en büyük rol Golf’ün. Alman modifiye devi ABT’ın Golf’ün ilk modeline kadar dayanan Volkswagen tecrübesi ile geliştirdiği yeni ABT Golf VII, heyecan uyandıran bir spor otomobil olduğu kadar aynı zamanda günlük kullanıma da uygun ekonomik bir şehir aracı…

ABT GOLF VII’nin hızına yetişilemeyecek!

ABT tarafından yeni Golf VII için özel geliştirilen performans kiti ile çok daha iyi bir hızlanmanın yanı sıra araç tam anlamıyla yüklüyken bile dinamik bir sürüş elde edebiliyorsunuz. Ekonomik motorları unutmayan ABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto, yeni performans kiti ile özellikle ufak hacimli motorlarda gerçekleştirilen önemli seviyedeki güç artışlarına dikkat çekiyor. Kit, 1.2lt benzinli motorun gücünü 86HP’den 105HP’ye çıkartırken, 1.4lt TFSI motorda bu artış daha sportif bir his vermekle birlikte 140HP’lik motor gücünden 165HP’ye yükseliyor. Dizel motorları da unutmayan ABT, 2.0lt TDI motordan elde edilen 150HP ve 184HP’lik motor güçlerini sırasıyla 180HP veya 210HP’ye kadar arttırıyor. Golf VII’nin en ekonomik motor seçeneği olan 1.6TDI’de ise 105HP’lik motor gücü özel ABT sportsline performans kiti ile 125HP’ye çıkıyor.

Yeni ABT jantlar ile ABT Golf VII sportif ve elegan…

Göz olduran motor performansının en önemli tamamlayıcısının jantlar olduğunu çok iyi bilen ABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto, Golf VII tutkunlarını heyecanlandıracak ve onların taleplerini karşılayacak her biri ayrı bir tasarımcının imzasını taşıyan yepyeni bir jant programı da sunuyor. Yeni koleksiyonda Golf VII’yi daha fazla göz önüne taşıyacak yeni DR ve CR alaşımlı jantlar ön plana çıkıyor. Golf’ e göz alıcı sportif bir görünüş kazandırması için 18inç ve 19inç yeni jant kombinasyonları tercih ediliyor.

ABT Golf VII için Türkiye’de adres Penta Oto. ABT Golf VII’ nin sahip olduğu benzinli ve dizel tüm motor seçeneklerinde sunulan performans paketlerinin maliyeti 1,490 Euro civarındadır.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑