Oto Haber

Published on Aralık 13th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

7. Uluslararası İşletme ve Endüstri Mühendisliği Zirvesi başlıyor…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğunun (IES) düzenlediği 7. Uluslararası İşletme ve Endüstri Mühendisliği Zirvesi (IMIS), Hot Topics in Business / Günümüz İş Dünyası Trendleri14 – 16 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (IES – Industrial Engineering Society) tarafından İşletme, Ekonomi ve Endüstri Mühendisliği alanlarını ortak paydada buluşturan Uluslararası İşletme ve Endüstri Mühendisliği Zirvesi (IMIS) bu yıl 7. kez gerçekleşecek. 14 Aralık Cuma günü, Taksim Point Hotel ‘de, başlayacak IMIS; 15 ve 16 Aralık tarihlerinde ise Sabancı Üniversitesi Kampüsü Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi’nde devam edecek.

Bu yıl Hot Topics in Business / Günümüz İş Dünyası Trendleri‘  konuşulacak

IES bu yıl 7. sini gerçekleştireceği IMIS ile, “Hot Topics in Business / Günümüz İş Dünyası Trendleri” konu başlığı altında, Türkiye ve dünyada lider konumdaki şirketlerin üst düzey yöneticilerini, deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşmaları için, öğrencilerle buluşturuyor.

Zirvenin 14 Aralık Cuma günü  Taksim Point Hotel’deki açılış töreninde; Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış , Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen birer konuşma gerçekleştirecekler.

Zirve üst düzey yöneticilerle İşletme, Ekonomi ve Endüstri Mühendisliği öğrencileri ile ilgili sektörden katılımcıları interaktif bir ortamda bir araya getirmeyi amaçlıyor. Üç gün sürecek IMIS’13, seminer ve vaka analizlerinin yanı sıra sürpriz hediye çekilişleri ile dopdolu geçecek. Katılımcıların kariyer planlaması, iş ve staj imkanları, geleceğin istihdam olanakları hakkında fikir sahibi olması hedefleniyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑