Oto Haber

Published on Haziran 17th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

1 Ford Dene Engelliler İçin 1 Okul Yenile!

Ford’un, “1 Ford Dene Engelliler İçin 1 Okul Yenile” projesi kapasamında düzenlenen “Ford Show” etkinliğinde test sürüşü yapan vatandaşlar, engellilere hizmet eden bir okulun yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Ford’un, “1 Ford Dene Engelliler İçin 1 Okul Yenile” projesi kapasamında düzenlenen “Ford Show” etkinliğinde test sürüşü yapan vatandaşlar, engellilere hizmet eden bir okulun yenilenmesine katkıda bulunuyor.

İzmit Perşembe Pazarı alanına, Ford’un yenilenen yüksek teknoloji araçları tanıtıldı.

Etkinliğe katılan vatandaşlar burada kendilerine verilen formu doldurduktan sonra Ford’un 4 yeni modelini test etme fırsatı buldu.

Proje kapsamında test sürüşüne katılan vatandaşlar, Ford’un Kocaeli’de engellilere hizmet veren bir okulun yenilenmesine katkı sağladı.

Ford Otosan Marmara Bölgesi Saha Operasyonlar Müdürü Murat Erem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplam 9 ilde “Ford Show” adı altında çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti.

Etkinlikle, sosyal sorumluluk adına “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” projesine destek verildiğini anlatan Erem, “Test sürüşü yapan misafirlerimiz, aynı zamanda “1 Ford Dene Engelliler İçin 1 Okul Yenile” Projesine katkıda bulunmuş oluyor” dedi.

Erem, Ford Otosan’ın sosyal projelere önem verdiğine vurgu yaparak, gittikleri her şehirde engelli vatandaşlara yönelik projeler kapsamında projelerin yapıldığını ifade etti.

Etkinlikte, vatandaşlarla bir araya gelerek, yeni teknolojik araçları gösterdiklerini ifade eden Erem, geçen yıl, Ford Otosan’ın, “Ford” markasıyla neredeyse binek araçlarının tüm ürün gamını yenilediğini kaydetti.

İki gün boyunca devam edecek etkinlik, ünlü komedyen yarın Yavuz Seçkin’in tek kişilik gösterisi ile son bulacak.

 

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑