“Yılın En İyi Pilotu”

 

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, her yıl rally-sport.com üyelerinin oyları ile belirlenen “Yılın En İyi Pilotu” anketinde bir kez daha ipi göğüsleyen isim oldu…

2009-2010 ve 2011 sezonlarında Türkiye Ralli Şampiyonu olarak yükselişini sürdüren genç pilot Yağız Avcı, başarılı yarış kariyerine yeni bir ödül daha ekledi…

Her yıl rally-sport.com üyelerinin oyları ile belirlenen “Yılın En İyileri” anketinde 2007, 2009 ve 2010’dan sonra 2011’de de “Yılın En İyi Pilotu” seçilen Avcı, dördüncü kez bu ödülün sahibi oldu.

Şampiyon pilot, 8 Şubat Çarşamba akşamı Crowne Plaza İstanbul Asia’da düzenlenen törenle ödülünü alırken, co-pilotu Bahadır Gücenmez de “Yılın En İyi Co-Pilotu” ödülüne layık görüldü.

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, 2012 sezonunda yine Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışacak. Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Boğaziçi Rallisi’ni 12 yıl sonra kazanan ilk Türk ekip olan ikili, yeni sezonda Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Avrupa’da da bazı yarışlara katılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir