Motor Sporları

Published on Mart 15th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

V2 Challenge İstanbul, ikinci yarış için hazır

Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılmasına destek veren V2 Challenge – İstanbul başladı. Türk malı, safkan yarış otomobili VOLKICAR ile organize edilen V2 Challenge – İstanbul’un ilk yarışı Körfez Yarış Pisti’nde yapılmıştı.İkinci yarış ise 17 Mart Pazar günü düzenlenecek.
Motorsporlarına sporcu kazandırmak amacıyla uygun bütçeli yarışma imkanı sağlayan VOLKICAR otomobilleri kullanılarak Volkan Işık Akademi tarafından organize edilen V2 Challenge İstanbul’un ilk yarışı yapıldı. 17 yeni pilotun motorsporları kariyerine başladığı yarış, büyük bir heyecan ve kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Final yarışı sonunda birinci Can Altınok olurken ikinciliği Kerim Tar, üçüncülüğü ise Berk Engin elde etmişti. Kadın pilotlar klasmanında ise birinci Burcu Çilingir Ürkmez olurken, ikinci Çiğdem Bayülgen, üçüncü ise Didem Kargın olmuştu.
3 yarıştan oluşan V2 Challenge İstanbul’un ikinci yarışı 17 Mart Pazar günü düzenlenecek. Büyük heyecanın yaşanacağı yarışlar yine eleme usulü gerçekleşecek ve final yarışına doğrudan katılmak için pilotlar sıralama turunda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar. Üç yarış sonunda birinci olan pilotun 6.000 TL, ikincinin 3.000 TL ve üçüncü sırada bitiren pilotun 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacağı V2 Challenge yarışlarını izlemek ücretsiz. Tüm motorspor severleri yarışa bekliyoruz.
V2 CHALLENGE İSTANBUL KUPASI PUAN TABLOSU
S.N AD SOYAD 1. Yarış 2. Yarış 3. Yarış Toplam
1 CAN ALTINOK 20 20
2 KERİM TAR 17 17
3 BERK ENGİN 15 15
4 ALİ İHSAN ARSLAN 13 13
5 SARPER URAL 11 11
6 ALİ YILDIRIM 9 9
7 TUNÇ TİN 7 7
8 BURCU ÇİLİNGİR ÜRKMEZ 5 5
9 HAKAN SAVAN 4 4
10 EGE BAŞ 3 3
11 FERRUH KULAK 2 2
12 CEMRE ERGÜN 1 1
13 ÇİĞDEM BAYÜLGEN 0
14 DİDEM KARGIN 0
15 ELİF ÇOŞKUN SERİM 0
16 CAN TOPRAK CANDAN 0
17 DEMİR UYAR 0
18 MUSTAFA MOLLAOĞLU 0

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑