V1 Challenge bir kez daha İzmir'de - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Motor Sporları

Published on Kasım 9th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

V1 Challenge bir kez daha İzmir’de

Yerli üretim yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, 6’ıncı ayak mücadelesi ile bir kez daha İzmir’de. 16 tane rengarenk Volkicar’ın aynı anda start alacağı V1 Challenge, 11 Kasım Pazar günü Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşecek.

Ralli pilotu Volkan Işık tarafından üretilen Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, Tarsus, İzmit, Aydın ve İzmir yarışlarının ardından bir kez daha İzmir ile devam ediyor. İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 11 Kasım Pazar günü saat:12.00’te başlayacak V1 Challenge 6’ıncı ayak mücadelesi, 16 tane rengârenk Volkicar’ın çekişmeli görüntülerine sahne olacak.

16 Volkicar aynı anda start alacak

V1 Challenge’ın 6’ıncı ayağı da tüm sezon boyunca tüm pilotların heyecanla beklediği toplu kalkış sistemiyle gerçekleşecek. V1 Challenge İzmir 5’inci yarışında olduğu gibi ilk yarış, 16 pilot arasında yapılan sıralama turları sonuçlarına göre start alacak. 2’inci yarışta ise ilk yarışın sonuçlarının tersine sıralanan ilk 12 pilot yarışın kaderini belirleyecek.

V1 Challenge toplu kalkış sistemiyle izleyenler seyir keyfi yüksek bir mücadeleye tanık olurken pilotlar ise baştan sona tampon tampona geçen yarış boyunca hata yapmamak için ter dökecekler.

Baba oğul yarışacak

Son yarıştaki zaferiyle, genel klasman 1’incisi Yağız Avcı ve 2’inci sıradaki Burak Çukurova’yı yakından takip eden Can Tolon, kendi evinde yine başarı kazanmanın yollarını arayacak. Yarışa misafir pilot olarak katılan Ümit Ülkü ve oğlu Muhammet Ülkü, tecrübeli pilotlara karşı mücadele ederken V1 Challenge sıralamasında da kendilerine yer bulamaya çalışacak.

Volkan Işık 2 teker şov yapacak.

Volkicar’ın tasarımı ve üretimini gerçekleştiren ünlü ralli pilotu Volkan Işık, V1 Challenge 6’inci ayak organizasyonunu izlemeye gelen misafirlere heyecanlı dakikalar yaşatacak. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek bu şovda, Volkan Işık, özel aracıyla 2 teker üzerinde nefes kesen bir gösteri yapacak.

Telia Sonera’nın ana sponsoru olduğu V1 Challenge’a, Lassa, Castrol, ISS Catering Services, CMS, Vakkorama ve Power FM ise co-sponsor olarak destek veriyor.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑