Motor Sporları

Published on Nisan 2nd, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TOSFED Pist Kupasının ilk ayağı İzmir Park Pistinde

2014 Türkiye Pist Şampiyonası ve yeni başlayan TOSFED Pist Kupası’nın ilk ayağı 05-06 Nisan tarihlerinde Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından İzmir Park Pisti’nde düzenleniyor…
2014 Türkiye Pist Şampiyonası ve bu sene başlayan TOSFED Pist Kupası’nın ilk ayağı Ülkü Motorsporları Kulübü organizasyonu ile 05-06 Nisan tarihlerinde İzmir Park’ta gerçekleştiriliyor.
05 Nisan Cumartesi sabahı İdari ve Teknik Kontrol ile başlayan yarış temposu, brifing, antrenman ve sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarının ardından TOSFED Pist Kupası’nın ilk yarışı Kategori 1 ve 2 birlikte start alarak başlayacak. Kategori 1 ve 2’nin ardından 14:40’ta pit kapıları Kategori 3 pilotları için açılacak. Tüm kategorilerin ikinci yarışları yapıldıktan sonra 16:45’teki ödül töreni ile TOSFED Pist Kupası sahiplerini bulacak.
2013 sezonu boyunca müthiş çekişmelere sahne olan ve üst üste pist rekorlarının kırıldığı Türkiye Pist Şampiyonası ise 06 Nisan Pazar günü Süper ve Maxi Grupların ikişer yarışı ile sezona başlıyor. Sezonun ilk rekabeti olma özelliğini taşıyan yarışta, takımlar ve pilotlar sezonun ilk puanlarını hanesine yazdırmak için kıyasıya mücadele edecekler. Sezonun ilk pist organizasyonu, 16:00’daki ödül töreni ile son bulacak.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑