Motor Sporları

Published on Mayıs 28th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Subarular Pistlerin Tozunu Aldı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiyenin en büyük Subaru fan sitesi Subaruimpreza.org’un organize ettiği Subaru Track Day bu Pazar İzmit Körfez Pist’inde koşuldu.

Türkiyenin en büyük Subaru Fan sitesi Subaruimpreza.org, 35 Subaru marka otomobilin yarışa katıldığı ve en iyi zaman için yarışılan bir organizasyon gerçekleştirdi.

Zamana karşı mücedele edilen yarışta Türkiyenin en hızlı Subarusu 49 kapı numaralı Subaru Sti ile 49 saniyelik derece yapan  Orhan Gül oldu.

“Orhan Gül : Bu zamanı yapabildiğim için mutluyum ama pist rekorunu kıramadığm içinde üzgünüm.Bir sonraki yarışta yine burada olacağım ve pist rekoruna koşacağım diyerek sözlerini tamamladı.”

Yarışa giren Subaruları taşıyan 3 tırın padok alanına girişi görsel bir şölen kıvamındaydı.

Organizasyonda 1.’ye Pirelli Pzero Lastik Set , Acıbadem Sigortadan 25.000 tl’lik ferdi kaza poliçesi,Ziebart’tan 890 Tl’lik Gold Bakım , Mutlu Performansdan Pilotti marka Yarış Ayakkabısı ve Motül’den motor yağı hediye edilen organizasyonda 4-5  ve 6. ‘ya Mutlu Aküden 1 yıl süreli Hediye çeki, ilk 10’a giren otomobillere de Ziebarttan Bakım seti hediye edildi.

Power Fm’in müzikleri ile renk katığı organizasyonda Sports Tv gün boyunca çekim gerçekleştirdi.Yarışı kaçıranlar, 2 Haziran 2013 Pazar günü  saat 18:30’da Sports Tv de izleyebilecekler.

Oragnizasyona ait çok özel kareler, Ddtcmag.com dergisi Haziran sayısında yer alacak.

Subaru Türkiye’nin BRZ ile desteklediği  Subaru Track Day’in bir sonraki tarihi Ekim ayı olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑