Motor Sporları

Published on Mayıs 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Skoda Motor Sporları Takımından Çifte Zafer

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Korsika Adası ayağında Skoda Motor Sporları takımının başarılı pilotları Kopecky ve Dresler ikinci olarak podyuma çıkarken liderliklerini daha da sağlamlaştırdılar. Bunun yanında bir başka başarılı haber de yeni kurulan Skoda MRF Takımı’ndan geldi. Skoda MRF takımından Esapekka Lappi ve Janne Ferm ikilisi Yeni Zelanda’da düzenlenen Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda finişi birinci sırada geçerken, yine Skoda Takımı’ndan Gaurav Gill ve Glen McNeall da ikinci olarak podyumda yer aldılar.

Bu yıl 56’ncısı düzenlenen ve asfalt yollar içinde Avrupa Ralli Şampiyonası’nda öne çıkan yarışların başında gösterilen Korsika Rallisi’nde Skoda adına Fabia S2000 ile yarışan Kopecky, kötü hava şartları ve zorlu parkurda başarılı bir yarış çıkarttıklarını belirterek “Şampiyonluğa uzanan yolda çok fazla risk almadık. Dört yarıştan üçünü kazanmıştık. Korsika’da ikinciliği alarak şampiyonluk için önemli bir adım attık“ dedi. Kopecky/Dresler ikilisi Avrupa Ralli Şampiyonası’nda bir sonraki yarış olan Geko Ypres  Rallisi için 27-29 Haziran tarihleri arasında Belçika’da olacaklar.

Bir Başarılı Haber de Yeni Zelanda‘dan

Yeni kurulan Skoda MRF Takımı da, katıldığı ilk yarış olan Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda muhteşem bir zafere imza attı. Yeni Zelanda’daki Whangerei Rallisi’nde  Esapekka Lappi ve Janne Ferm’den oluşan Skoda ekibi finişi birinci sırada tamamlarken, Gaurav Gill ve Glen McNeall ikilisi de hemen ardından ikinci sırada finiş görerek takım adına duble yaptılar. Fabia S2000’ler ile yarışa katılan pilotlar, zorlu etaplardan oluşan parkuru başarıyla aşarak podyumun ilk iki sırasına çıktıklarını belirterek “ Harika bir ritm yakaladık. Bu ilk yarış göstermiştir ki Skoda takımı gelecek yarışlarda da başarılı olacaktır“ dediler. Skoda Motor Sporları Başkanı Michal Hrabanek de, Korsika ve Yeni Zelanda’daki yarışlar sonucunda Skoda olarak büyük bir başarıya imza attıklarını kaydederek, “Whangerei Rallisi’nde ilk iki sırayı almak gerçekten önemliydi. Otomobillerimizin ve pilotlarımızın bu başarısını her türlü övgüyü hak ediyor“ şeklinde konuştu. Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda bir sonraki yarış 14-16 Haziran tarihleri arasında Güney Pasifik’teki Yeni Kaledonya’da gerçekleştirilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑