Motor Sporları

Published on Nisan 30th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Rallide Volkan Işık-Luca Rossetti duellosu: 1-1

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2’inci ayağı olan 3’üncü KYK Eskişehir Rallisi’nde yine Volkan Işık ve Luca Rossetti mücadelesi yarışa damgasını vurdu.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan 3.KYK Eskişehir Rallisi, 28 Nisan Cumartesi günü Espark AVM önünden verilen sembolik start ile başladı. Toplam 7 ayaktan oluşacak Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı Ege Rallisi’nin birincisi Team 47 Motorsports adına yarışan Volkan Işık ve co-pilot Vedat Bostancı, bu kez Avrupa Şampiyonuna karşı verdiği mücadelede bu kez 2’inci oldu.

İlk gün 3, 29 Nisan Pazar günü ise 6 özel etapta zamana karşı mücadele eden ekipler toplam 239 km’lik parkurda yarıştılar. 51 ulusal, 6 historic ve 12 de mahalli olmak üzere toplam 69 ekibin katılımı ile start alan organizasyonda, 10 ayrı takım mücadele etti.

Sırada toprak zemin var

Yarışın 2 gününde de koşulan tüm etaplarda Volkan Işık ve en yakın rakibi Luca Rossetti arasında sıkı bir mücadeleye sahne olan 3.KYK Eskişehir Rallisi’nde gülen taraf 2011 Avrupa Şampiyonu Rossetti’ydi. Aralarındaki 1’incilik serisini eşitleyen bu galibiyet sonrası iki şampiyonun durumu 1-1 oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışı olan İstanbul Rallisi, 9-10 Haziran tarihlerinde toprak etaplarda koşulacak. Volkan Işık’ın yeni hedefi, toprak zemindeki deneyimiyle rakibine üstünlük sağlamak olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑