Motor Sporları

Published on Kasım 6th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Proton Motor Sporları Başarıya İmza Attı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Malezya Super Series Şampiyonasının 5. ve son etabı 02 – 03 Kasım 2013 tarihlerinde Malezya’nın uluslararası Formula 1 pisti olan Kuala Lumpur şehrindeki SEPANG F1 CIRCUIT’de koşuldu. Oldukça çekişmeli geçen yarışta pilotlar tüm tecrübe ve yeteneklerini ortaya koydular. Yarışı Proton Motor Sporları Ekibi olan R3 pilotları kullanmış oldukları Proton Satria Neo R3 araçları ile kazandılar. Proton Motor Sporları ekibi R3 kazanmış oldukları bu zafer ile aynı zamanda da toplamda 5 etaptan oluşan Malezya Super Series Şampiyonasının tüm etaplar genel klasmanındaki şampiyonu oldu.

Proton Motor Sporları ekibi R3’ün takım lideri Tangku DJAN mikrofonlarımıza kazanmış oldukları çifte zaferden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve sahip oldukları yüksek motivasyon ile Proton Teknolojisi sayesinde yeni başarılara imza atmak üzere çalışmalara ara vermeksizin devam edeceklerini ifade etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑