Motor Sporları

Published on Temmuz 22nd, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Porsche Sportscup ve Endurance yarışlarında 3 Türk pilot yarışacak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından Arif Suyabatmaz, Yadel Oskan ve Cengiz Oğuzhan Avusturya’da bulunan Red Bull Ring’deki Porsche Sportscup ve Endurance yarışlarında yarışarak Türkiye’yi Avrupa pistlerinde temsil etmeye devam etti.

Türk pilotlarının Avrupa seferi devam ediyor. Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotları, farklı Avrupa ülkelerindeki Porsche Cup organizasyonlarında ülkemizi temsil ediyor. Dünyanın önde gelen spor otomobil markası Porsche’nin farklı ülkelerde hayata geçirdiği heyecan fırtınası bütün hızıyla devam ediyor. Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından Arif Suyabatmaz, Yadel Oskan ve Cengiz Oğuzhan 16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Porsche Sportscup’a katılarak ülkemizi temsil etti. Avusturya’nın Spielberg kentinde bulunan ve Mayıs ayında hizmete açılan Red Bull Ring’de gerçekleştirilen Porsche Sportscup’ta 45 pilot start aldı.

Yağmur altında gerçekleştirilen yarış öncesindeki sıralama turlarında etkileyici bir performans ortaya koyan Yadel Oskan kendi klasmanının en iyi zamanına imza atarak genel klasmanda 16. cepten start alırken, Cengiz Oğuzhan sınıfının en iyi 4. ve Arif Suyabatmaz ise sınıfının en iyi 7. zamanına imza attı.

Porsche Sportscup’a hızlı bir başlangıç yapan Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından Yadel Oskan ve Arif Suyabatmaz yarışın ilk bölümünde büyük bir talihsizlik yaşadı. Yarışın henüz başlarında meydana gelen kazanın içerisinde kalan Yadel Oskan ve Arif Suyabatmaz’ın araçları hasar aldı ve oluşan hasar nedeniyle yarış dışı kaldılar. Temiz bir yarış çıkartan Cengiz Oğuzhan ise yarışı kendi sınıfında 4. olarak bitirdi.

Pazar günü koşulan ikinci yarışta pilotlarımız tekrar üst sıralara doğru tırmandı. Yarışa arka sıralardan başlayan Yadel Oskan kendi sınıfında 4. olarak yarışı tamamlarken, Cengiz Oğuzhan ise yarışı 7. sırada bitirdi. Arif Suyabatmaz yine şansızdı. Girdiği ikili mücadelede lastiği hasar gören Arif Suyabatmaz yarışın bitmesine 6 tur kala yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Porsche Sports Cup ile aynı hafta sonunda Pazar günü öğleden sonra koşulan Endurance yarışlarında ise Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe pilotlarından ikisi başarılı bir yarış çıkardı ve podyum görerek bizleri gururlandırdı. 53 turluk yarış sonunda Yadel Oskan 997 Cup Otomobilleri klasmanında 2. olurken Cengiz Oğuzhan ise yarışı 3. sırada tamamlayarak podyum gördü. Kötü şans Arif Suyabatmaz’ın peşini burada da bırakmadı. Arif Suyabatmaz yarış başladıktan sadece birkaç tur sonra yaşadığı teknik sorun nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑