Motor Sporları

Published on Ocak 21st, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Peugeot dayanıklılık yarışlarından çekildi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

PSA 2011’de otomobil satışları düşük kaldığı ve 2012’de yeni Peugeot 208’i ve hibrit modelleri pazarlamaya odaklanması gerektiği için bu kararı verdiğini belirtti.

2007’den bu yana Le Mans 24 Saat yarışında ve ilgili serilerde yarışan Peugeot, dayanıklılık yarışlarında Audi’nin baş rakibiydi.
Peugeot 908 prototip yarış otomobiliyle büyük başarı kazanmış, son 16 yarıştan 14’ünde zafer elde etmişti.
Bunların en kayda değeri 2009’da 24 Saatlik Le Mans yarışında çifte zafer elde ederek Audi’nin aralıksız beş yıl süren zafer serisine son vermesiydi.
Peugeot yaptığı açıklamada, “Avrupa’daki zor ekonomik ortam göz önüne alınarak bu karar verildi. Peugeot 2012’de kaynaklarını satış performansına yoğunlaştırmayı tercih etti” dedi.
Diğer yandan bir PSA sözcüsü Reuters’e Citroen markasının Dünya Ralli Şampiyonası’na katılmaya devam edeceğini söyledi.

NTVMSNBC

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑