Motor Sporları

Published on Kasım 19th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otokros Şampiyonları Belli Oldu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Antalya_Otokros_Halim-Ates2013 Türkiye Otokros Şampiyonası, Antalya’daki final yarışları ile son buldu. Kategori 1’de Dağhan Yavuz, Kategori 2’de Kemal Gamgam, Kategori 3’de Adil Küçüksarı ve Kategori 5’te de İbrahim Şendil şampiyonluğa ulaşan sporcular oldular.

2013 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın final yarışları 16-17 Kasım 2013 tarihlerinde, Antalya´da gerçekleştirildi. Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi’nde  bulunan 2,5 km uzunluğundaki pistte düzenlenen organizasyon 4 yarış üzerinden koşuldu. İzmir, İstanbul, Antalya, Kocaeli, Eskişehir illerinden 15 sporcu katıldığı organizasyonun ilk günü sonunda geleneksel Varyant Show gerçekleştirildi ve sporcular Antalyalı sporseverlere görsel bir şölen sundu.

Kategori 6’da Team 47 Motorsport adına Mini JCW WRC ile yarışan Halim Ateş her iki gün de hem en iyi zamanların sahibi oldu hem de dört birincilik elde etti. Control 2 isimli özel üretim otomobili ile Türkiye’de ilk kez bir otokros yarışında start alan Halid Avdagiç üç ikincilik kazanırken, bir yarışı takla atarak tamamlayamadı. Anadol A1 ile sadece ilk gün yarışan Enes Elver ise iki üçüncülük kazandı.

Kategori 5′de Kocaeli bölgesi sporcularından Ferhat Tanrıbilir, Mitsubishi Lancer EVO 9 ile üç birincilik ve bir ikincilikle kürsüde yer alırken, Antalyalı pilot İbrahim Şendil Subaru Impreza GC8 ile üç ikincilik ve bir birinciliğin sahibi oldu. Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVO 8 ile yarışan Ümit Erdim iki üçüncülük ve bir dördüncülük elde ederken, Tok Sport adına yarışan Mitsubishi Lancer EVO 10 ile Mustafa Söylemez de bir yarışta üçüncülük elde etti.

Kategori 4’de sadece ilk gün iki Antalyalı pilot mücadele etti ve Fiat Punto R3D ile Mehmet Pınarbaşı iki birincilik elde ederken, Ford Fiesta ST ile Selahattin Yılmaz iki ikinciliğin sahibi oldu.

Kategori 3′de Neo Motorspor adına Renault Clio Ragnotti ile yarışan Adil Küçüksarı dört yarışta da birinciliklerin sahibi olmayı başardı. Honda Civic Type-R ile yarışan İzmirli pilot Tunç Tuncer 4 yarışın da ikincisi olarak podyuma çıktı.

Kategori 2′de Ford Fiesta R2 ile mücadele eden tecrübeli pilot Kemal Gamgam dört birincilik kazanan isim oldu. Yarışa Antalya’dan Fiat Palio ile katılan Osman Tuğral ise organizasyondan iki ikincilik ile iki üçüncülük ayrılırken yine Antalya’dan Fiat Palio ile sadece ilk gün mücadeleye dahil olan Barış Çetin de iki ikincilik kazandı…

Kategori 1’de  Fiat Palio ile Eskişehirli Dağhan Yavuz, Türkiye Şampiyonu olabilmek için 4 ayrı organizasyonda start alma zorunluluğu nedeni ile tek sporcu olarak start aldı ve iki birincilik kazandı.

Final yarışlarının ardından Kategori 1’de Dağhan Yavuz, Kategori 2’de Kemal Gamgam, Kategori 3’de Adil Küçüksarı ve Kategori 5’te de İbrahim Şendil şampiyonluğa ulaşan sporcular oldular.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑