Motor Sporları

Published on Temmuz 13th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

NG Rally Team üçte üç yaparak liderliğini sürdürdü

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

NG Rally Team, 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan Oyak-Renault 38. Yeşil Bursa Rallisi’nde yarıştı. 25 ekipten 15’inin tamamlayabildiği zorlu yarış sonrasında NG Rally Team adına yarışan Burak Çukurova/Ünal Tezel ikilisi üçte üç yaptı ve bir kez daha Sınıf 3 birinciliğine ulaştı.

Bu yıl 38. kez düzenlenen ve 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan,Oyak-Renault Yeşil Bursa Rallisi 06 Temmuz Cumartesi günü Oyak-Renault Otomobil Fabrikalarıönünden verilen startın ardından, Kültürpark içerisinde oluşturulan ve seyircinin yoğun ilgisi altında koşulan Bursa Büyükşehir Belediyesi seyirci özel etabı ile başladı.
Cumartesi günü gerçekleştirilen yarışların ardından pazar sabahı07.30’da tekrar direksiyon başına geçen ekipler, yarışın ikinci gününde Tuzaklı, Soğukpınarve Kirazlı özel etaplarınıüçer kez geçerek saat Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ulaşmak için ter döktüler. 25 ekipten 15’inin tamamlayabildiği zorlu mücadele sonunda NG Rally Team adına yarışan Burak Çukurova/Ünal Tezel ikilisi 3’te 3 yaparak bir kez daha Sınıf 3 birinciliğine ulaşarak Sınıf Birinciliği’ndeki liderliğini sürdürdü.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑