Motor Sporları

Published on Mayıs 18th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Massa Ferrari’ den ayrılıyor mu?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Felipe Massa’nın bu sezon yalnızca 2 puan alması Ferrari’de masaya yatırıldı. Birezilya’lı pilot  bu sezon ciddi anlamda zor günler geçiriyor. Takım arkadaşının 61 puanla Vettel’le birlikye zirvede yer alması Felipe Massa’nın ciddi anlamda sorgulanmasına neden oluyor.

Mart ayında 31 yaşına giren F1 pilotu Avusturya grandprix’inde Bruno Senna İle çarpışıp yarış dışı kalmıştı. Malezyada takım arkadaşı Alonso yarışı lider olarak olarak tamamlarken Massa onbeşinci olmuştu. Çin’de ise ise o ana kadarki en iyi dercesini yaptı onüçüncü oldu. Bu sezon yalnızca Bahreyn’de 2 puan alabilen Brezilya’lı pilot, diğet tüm yarışlardan eli boş döndü.

Son olarak Barcelona’da ki yarışta 15. Olabildi Bu kötü sonuçta, elbette sarı bayrak ihlalinden kaynaklanan ceza etkili oldu ancak aynı ceza Vettel’e de verilmişti ve Vettel Massa’ya nazaran daha iyi bir yarış çıkarttı ve 7. Oldu.

Ferrari Massa’nın arkasında olduğunu söyledi ancak bu çok klişe bir beyanat. Şimdi fısıltı gazeteleri birçok gerçek veya hayal ürünü haberlerle gündemi meşgul ediyor. Massa’nın yerine test pilotu Bianchi veya Sauber’den Sergio Perez’in gelebileceği konuşuluyor.  Perez’de Bianchi gibi Ferrari akademi mezunu.

Eğer Massa kariyerini tekrar canlandırmazsa şimdi olmasa bile sezon sonunda koltuğundan olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑