Motor Sporları

Published on Mayıs 8th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Korsika’da heyecan zirve yapacak

Bu hafta sonu gerçekleşecek olan ve IRC’nin en zorlu etaplarının başında gösterilen Korsika Rallisi, aynı zamanda Skoda Fabia Süper 2000’lerinde rekabetine de sahne olacak. Korsika Rallisinde toplam 7 Fabia Süper 2000 start alacak. Skoda Motorsporları takımında Alan Kopecky & Dresler’in start alacağı Korsika Rallisi, 14 etapta toplam 318 km’den oluşuyor. Eurosport’dan canlı olarak yayınlanacak Korsika Rallisi’nin etapları tüm adaya yayıldığından, takımlar ve lojistik hizmetler açısından da zorlu geçmesi bekleniyor.

Skoda pilotu Jan Kopecky çok zorlu bir yarış olacağını belirterek “Tüm pilotlar çok tecrübeli ve üst sınıf. Korsika’da taktik sürüşler için zaman ve yer olmadığından bütün performansımızı son noktasına kadar sergilemeye çalışacağız. Korsika’Da her yarışta olduğu gibi hedefimiz zirve” dedi.

Korsika Rallisinde Skoda Motorsporlarından Kopecky & Dresler ve Andreas Mikkelsen dışında 5 farklı takımda Skoda Fabia Super 2000 ile start alacaklar.

 

 

 

 

Tags: ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑