Motor Sporları

Published on Mayıs 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

King of Europe Drift Grand Prix İstanbul’da

Avrupa Drift Şampiyonası olan King of Europe Drift ilk kez Türkiye’ de.

Drift Kulübü tarafından düzenlenen King of Europe Drift Grand Prix İstanbul ayağı 16 Haziran 2013 Pazar günü saat 09:00 da İstanbul Tuzla Autodrom yarış pistinde start alacaktır.

King of Europe Drift Grand Prix Serisi’nin bir ayağı olan İstanbul yarışı; İtalya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan ve Bulgaristan’dan gelen 16 profesyonel drift pilotunun katılımı ile gerçekleştirilecek ve Dünya Drift Derneği olan “World Drift Association” nın Dünya Drift Pilotları sıralaması için puan verilecektir.

Dünya standartlarında bir organizasyon olması, Avrupa’da yarışan profesyonel pilotların katılımı ve ülkemizde Drift sporuna olan ilgi ve merak nedeniyle, çok sayıda izleyici beklenmektedir.

Motors TV’ de ve Eurosport’ da yayınlanan King of Europe Drift TV Programında yayınlanacak yarışmaya ulusal basının da ilgisi yüksek olacaktır. Yarışma sırasında çekilecek video ve fotoğrafların internette çok yüksek izlenme sayılarına ulaşacağı kesindir.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑