Motor Sporları

Published on Şubat 4th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Jan Kopecky “2011 Sportbest” Ödülü’nün sahibi oldu.

Skoda Motorsporları pilotu Jan Kopecky “2011 Sportbest Ödülü”nün sahibi oldu. Üç kez IRC Şampiyonu olma başarısı gösteren Kopecky, üstün performansı ile ödüle hak kazandı. 

Skoda Motorsporları pilotu Jan Kopecký, Uluslararası bir organizasyon olan Autobest’in “Sportbest” ödülüne layık görüldü. Orta ve Doğu Avrupa gazetecilerinden oluşan jüri, Çek ralli pilotunu motorsporlarında gösterdiği başarılar nedeni ile onurlandırıldı.

Kopecky’nin ralli sporunda göstermiş olduğu uzun soluklu başarılar, ve özellikle Skoda Motorsporları pilotunun IRC’de üç yıl üst üste şampiyonluk (2009-2011) yaşaması, üreticiler kategorisinde 2010  ve 2011 yıllarında aldığı iki şampiyonluk, ödülü almasındaki  belirleyici kriterler oldu.

15 ülkeden otomobil gazetecisinin oluşturduğu jüri tarafından ödüle layık görülen tecrübeli pilot  ”Sportsbest ödülünü kazanmaktan büyük gurur duyuyorum. Çünkü bu deneyimli, uzman bir jüri tarafından verilen prestijli bir ödül. Skoda’ya mükemmel işbirliği için teşekkür ederim. Göstermiş olduğum performans Skoda Motorsporları takımının vermiş oldukları üst düzey destek sayesinde oldu.” açıklamasında bulundu.

2011 yılı, 111 yıllık geçmişe sahip Skoda Motorsporları takımının en başarılı yıllarından birtanesi oldu. Skoda Motorsporları pilotu  Kopecký, iki hafta önce Çek Cumhuriyetinde “Altın Direksiyon ödülü”ne layık görülmüştü.

 

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑