2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı o..."/> “GP Garage MyTeam”, Ralli Şampiyonası’nda Yokohama Lastikleri ile Başarıya İmza Attı - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Motor Sporları

Published on Nisan 10th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

“GP Garage MyTeam”, Ralli Şampiyonası’nda Yokohama Lastikleri ile Başarıya İmza Attı

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi, 6-7 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. Yüksek kalitesi ve üstün teknolojisi ile dünya çapında tercih edilen YOKOHAMA lastikleri ile yarışan “GP Garage MyTeam” takımı İzmir’den kupa ve puanlarla döndü.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 4 ekiple birlikte start alan GP Garage MyTeam yeni sezondaki başarılarına Yokohama lastikleri ile imza attı.

Yokohama’nın üstün teknoloji ürünü silik çapraz katlı lastiklerden radyal patika&çakıl şartlarında kullanıma uygun yüksek performanslı A006T modeli ile yarışan ekipte en iyi sonucu Hakkı Ağaoğlu-Nehir Yılmaz ikilisi elde etti. Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışan ekip, yarışı genel klasmanda 6. Sırada tamamlarken, sınıf3’te üçüncü olmayı başardı. Nehir Yılmaz, yarışın En İyi Bayan Co-pilot Kupası’nı da kazandı.

Büyük bir çekişme ve heyecanın yaşandığı 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı Ege Rallisi’nde 35 ulusal, 5 historic, 19 Tosfet Kupası ve 6 Ege Kupası olmak üzere toplam 65 ekip, 327,88 km uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda, 2 kısım ve 8 özel etap üzerinden mücadele etti.

GP Garage MyTeam, Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki mücadelesine 5-6 Mayıs’ta yapılacak Eskişehir Rallisi’yle devam edecek.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑