Motor Sporları

Published on Mayıs 31st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Go Motorsports Hockenheimring İle Devam Ediyor

GO Motorsports, PORSCHE AG. tarafından organize edilen Porsche Super Sports Cup Almanya ve yine resmi bir PORSCHE AG. organizasyonu olan PORSCHE Cup Challenge Batı Avrupa‘da %100’ü Türk olan bir takım ve son versiyon dört adet PORSCHE GT3 Cup yarış otomobili ile ülkemizi temsilen yarışıyor. Takım bu hafta sonu, 01-02 Haziran tarihlerinde Almanya’da Hockenheimring pistinde Porsche Super Sports Cup Almanya  serisinin ikinci yarışında start alacak.

Nisan ayında düzenlenen Macaristan yarışı ile sezona başlayan GO MOTORSPORTS, dört adet son versiyon PORSCHE GT3 Cup yarış otomobili ile ülkemizi temsil edecek. Pilot kadrosu ise yine Türkiye’nin başarılı pist pilotları Arif SUYABATMAZ, Cenk CEYİŞAKAR, Cengiz OĞUZHAN ve Yadel OSKAN’dan oluşuyor.

Formula 1 yarışlarına da uzun süre ev sahipliği yapan Ren vadisinde bulunan Hockenheimring yarış Pisti 1932’den beri faaliyet gösteriyor. 2002 yılında büyük bir inşa ile yenilenen pist, 4.574 Kilometre uzunluğunda ve 17 virajı bulunuyor. Cumartesi günü yerel saat ile 12:10’da yapılacak sıralama turlarının ardından piste giden misafirler Porsche otomobiller ile bu özel pistte tur atma şansı yakalayacaklar. Pazar günü yarış 12:35’de başlayacak ve 30 dakika sürecek. Hafta sonu ayrıca 2 saat sürecek Porsche Super Sport Cup dayanıklılık yarışı yapılacak.

Takım direktörü ve pilotu Cenk Ceyişakar yarış öncesi şunları söyledi: “Hockenheimring güzel bir pist ve Almanya’da yarışmak her zaman keyifli. Programımızda olan ama katılamadığımız Nürburgring yarışını kaçırdığımıza üzgünüz. Bu hafta sonu rakiplerimize karşı sezona geç başlama dezavantajımızı test ve ısınma turlarında atıp iyi yarıştan bir derece ile dönmek istiyoruz. “

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑