Formula 1 yarış toplantısından önemli anlar…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

FIA yarış toplantısını yayınladı. İşte podyuma çıkan pilotların açıklamaları

Soru: Pastor bu senin ilk zafarin neler hissediyorsun Duygularını bizimle paylaşırmısın?

Bugün sadece benim için değil tüm takım için harika bir gün. Geçen yıldan beri yarış yarış gelişim göstermek için çok sıkı çalışıyoruz ve şimdi buradayız. Dün önemli başarılar kazandık bugün bunu tekrarladık. Bunu söyleme ihtiyacı hissediyorum çok mutluyum ilk turdan beri çok rekabetçi bir yarış vardı. Fernando bana göre daha iyi başladı ama bir şekilde toparladım. Bu benim ilk podyumum ve ilk zaferim neler hissettiğimi tahmin edebiliyorsunuzdur.

Soru: Fernando bugün ikinci oldun. Sendeki ve takımdaki gelişme açıkça görülebiliyor. Öncelikle Start hakkında konuşalım.

Evet yine fantastik bir başlangıçtı. Takım yine çok iyi hazırlandı. Özellikle kavramalar çok iyiydi. Yarış her zamanki gibi başladı ilk viraja kadar Pastor ile birlikteydik. Daha sonra biz iyi pozisyon aldık ve öne geçtik Williams Pit stopu bekledi ve öne geçti. Yeni lastiklerle öne geçmek istedim fakat olmadı. Son turda araçta bir gariplik hissettim. Bazı aerodinamik parçaları yada birtakım parçaları kaybetmiş olabiliriz. Sonuç olarak mutluyuz evimizde ikincilik aldık. Buraya gelen ve evinde heyecanla şampiyonayı takip eden herkese teşekkür ediyorum.

Soru : Kimi bugün üçüncü oldun. Bu grandprix’de birçok insanın favorisiydin, sence sen ve takım bugün doğru tercihleri yaptı mı?

Bunu bence de düşünmeliyiz. Biraz hayal kırıklığına uğradım bu yarışta özellikle başlangıçta daha hızlı olmayı bekliyordum. Sonlara doğru daha iyiydik fakat artık çok geçti. İlk pitstop da hata yapmış olabiliriz. Sonuç olarak söyleyebilirim ki yarışın başında yeterince hızlı değildik. Bu yüzdende çok hayal kırıklığına uğramadım ama yarışın sonlarına doğru farkı 20 saniye civarına indirdiğimde biraz hayal kırıklığı yaşadım. Birkaç tur daha olsa birincilik için yarışabilirdim. Bu bir yarış ve benim için asgari puanı aldım. İlerleyen yarışlarda daha iyi olacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir