Motor Sporları

Published on Ağustos 23rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

F1’de Heyecan Belçika’da Devam Ediyor

Naklen ve HD Keyfiyle D-Smart’ta!

Formula 1, ilginç bir yarışa sahne olan Macaristan GP’sinin ardından Belçika GP’si ile yaz tatili sonrası devam ediyor. Geçiş zorluklarıyla bilinen Spa-Francorchamps pistinde gerçekleşecek olan mücadele, 24 Ağustos Cumartesi ve 25 Ağustos Pazar günü, 77. kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’den Formula 1 tutkunlarıyla buluşacak.

Formula 1 heyecanı kaldığı yerden D-Smart’ta izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Takımların stratejisini ön plana çıkaran Macaristan GP’sinin ardından yapılacak Belçika GP’si, hafta sonu D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de meraklısıyla buluşacak.
Macaristan GP’sin de mucize yaratan İngiliz pilotu Lewis Hamilton, Belçika GP’sinde!

’Kazanmam tam anlamı ile bir mucize olur” diyen ve o mucizeyi gerçekleştiren Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, hem yeni takımı hem de kendi adına bu sezonun ilk birinciliğini yakalamıştı. Pilotlar klasmanında ikinci sıradan üçüncü sıraya gerileyen Alonso, üçüncü sıradan ikinci sıraya ilerleyen Raikkonen, liderliğini zorlansa da koruyan Vettel ve diğer pilotların yer aldığı F1’de, rekabet dolu bir hafta sonu yaşanacak.

Formula 1’in lastik tedarikçisi Pirelli’nin, orta hamurun yanında sert hamuru da piste süreceği 7.004 kilometre uzunluğundaki Spa-Francorchamps pisti, yüksek hız ve çabuk hızlanma özelliğiyle ünlü Eau Rouge virajı ile birlikte hava koşullarının da çabuk değişmesi ile biliniyor.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı kaçırmamak için tek yapmanız gereken D-Smart, 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD karşısına geçmek ve kemerleri bağlamak…

Program Tarih Saat Kanal

Formula 1 Antrenman Turları 24 Ağustos 12.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Sıralama Turları 24 Ağustos 15.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Özel 25 Ağustos 14.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Yarış 25 Ağustos 15.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Özel 25 Ağustos 17.00 Smart Spor / Smart Spor HD

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑