Motor Sporları

Published on Mayıs 24th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

F1 DünyasıMonaco’da Yarış Sporları Tutkunları D-Smart’ta Buluşuyor!

Formula 1 dünyasının bu hafta sonundaki Monaco seferi yine sadece D-Smart’ta.Sezonun 6. yarışı Monaco GP’nin antrenman turları 25 Mayıs Cumartesi saat 12.00’da, sıralama turları ise aynı gün saat 15.00’da D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de ekrana gelecek. 26 Mayıs Pazar günü yarış öncesi saat 14.00 ve sonrası 17.00’da “Formula 1 Özel” ve saat 15.00’da da Monaco GP yine D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerini dünyanın en heyecan dolu sporlarından Formula 1 ile buluşturmaya devam ediyor.

Zirve mücadelesi şekilleniyor, pilotlar vites yükseltiyor!

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun altıncı yarışı Monaco’da koşulacak. Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen ve Fernando Alonso’nun ilk 3 sırada yer aldığı genel klasmanda, Monaco’da kimin kazanacağı merakla bekleniyor. Massa ve Hamilton da Monaco’da zirvede yer alarak üst grupla aralarındaki puan farkını kapatmak hedefinde.

F1’in en prestijli pistindeki kıyasıya mücadele D-Smart’ta!

Tüm pilotların kazanarak isimlerini unutulmazların arasına eklemeyi hayal ettiği Monaco Pisti, Monte Carlo sokaklarının estetiği ile yüksek konsantrasyonun elzemliğini birleştiriyor. Araçların maksimum yere basma gücü ile yarıştığı ve geçişlerin oldukça zor olduğu pistte sıralama turları çok büyük önem taşıyor. Formula 1’in en zorlu pistlerinden biri olarak kabul edilen Monaco Pisti’nde bugüne dek 6 kez galibiyete ulaşan Ayrton Senna ve bu başarıyı 5 kez göstermiş olan Michael Schumacher gibi efsanelerin dahi yarış dışı kalmasına neden olan pistin en yavaş alınan virajı Loews, ayağın en heyecanlı stratejik noktasını oluşturuyor. 3 bin 370 km uzunluğunda olan Monaco Pisti’nde pilotlar 78 tur atacak.

 

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑