Motor Sporları

Published on Kasım 2nd, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Ercan Kazaz adaylığını açıkladı…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kariyerinde 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonluğu, 1 kez Balkan Ralli Şampiyonluğu, 1 kez Türkiye Pist Şampiyonluğu ve 1 kez Türkiye Ralli Super 1600 Şampiyonluğu bulunan tecrübeli rallici Ercan Kazaz, 9 Kasım 2012 tarihinde yapılacak olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED 3.Olağan Genel Kurulu öncesinde, başkan adayı Demir Berberoğlu’nun ekibinde yönetim kurulu üyesi adaylığını açıkladı…
Kazaz’ın yayınladığı açıklama şöyle;

Sayın Basın Mensupları, değerli sporcu ve sporsever arkadaşlarım,

Bilindiği gibi Yeşil Bursa Rallisi sonrası yaklaşan ve sporumuzu çok ilgilendiren 9 Kasım Federasyon seçimleriyle ilgili yakında bazı açıklamalar yapacağımı sosyal medya aracılığı ile sizlerle paylaşmıştım.
2008 sezonu sonunda Türkiye’de Atölye Kazaz altında 20 yıl sürdürdüğüm otomobil sporlarındaki ticari faaliyete son vermiştim. 2009-2012 yılları arasında ise çok yakın arkadaşım Kerem Üstünkaya’ya yardım etmek amacıyla Parkur Racing bünyesinde danışmanlık ve pilotluk yapıyordum. Atölye Kazaz’da yaşadıklarım ve şahsi başarılarım haricinde Parkur Racing ailesinde yaşadığım bu kısa zaman içersinde ikisi Türkiye Takımlar Şampiyonluğu, bir Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu, bir Türkiye Bayan kopilotlar Şampiyonluğu bir Türkiye Gençler Şampiyonluğunun yanı sıra çeşitli grup ve sınıf birinciliklerine de vesile oldum.
Ancak yaklaşan seçimler öncesi 2008 senesinden beri otomobil sporları dünyasında 27 yıllık aktif ve çok başarılı kariyerimde edindiğim bilgi görgü ve tecrübelerimi artık Türk sporunun faydasına kullanmak istediğim bazı yakın çevrelerce biliniyordu. Bu konuda Ekim ayının içinde yaptığım kulüp ziyaretleri sonrasında edindiğim intiba sonrası, birlikte uyum içinde çalışabileceğimize inandığım Demir Berberoğlu’nun ekibinde yönetim kurulu üyesi adayı sıfatıyla bu yarışmada bende rol oynama kararı aldım.
Kamuoyunun bilgisine arz ederim.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑