Motor Sporları

Published on Mart 7th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Cemre Ergun V2 Challenge’ta pilot koltuğunda

Volkan Işık tarafından üretilen Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili olan Volkicar ile düzenlenen V2 Challenge İstanbul yarışı 9 Mart Cumartesi günü İzmit Körfez Pistinde start alıyor.

3 ayak üzerinden düzenlenecek V2 Challenge’a ünlü Körfez Pisti ev sahipliği yapacak. 9,17 ve 31 Mart’ta yapılacak olan yarışlar sonucunda 2013 V2 Challenge İstanbul birincisi belli olacak.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası, İSOK İstanbul Rallisi’nde co-pilot olarak yarışmaya başlayan Cemre Ergun otomobile çabuk ısındı ve kariyerine pilot koltuğunda devam ediyor. CemreErgun ilk tecrübesini Volkan Işık’ın organizasyonunu yaptığı V2 Challenge İstanbul’da yaşayacak.

V2 Challenge’da  ana sponsoru  Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü www.markafoni.com ve co-sponsorları Greenexoil , Poşetsan  ve Fc Otomotiv destekleriyle start alacak .

Cemre, 9 Mart’ta ki ilk yarış öncesi “öncelikle sponsorlarıma çok teşekkür ederim, onlar olmasa ben bu rüyayı yaşayamazdım” dedi. “Benim ilk pilotluk tecrübem olacak, hedefim en kısa sürede otomobile alışıp iyi zamanlar çıkarabilmek. Genç ve hızlı rakiplerim var, onlarla yarışmak büyük bir zevk” diyerek devam etti. Son olarak “ 2013 benim için tecrübe kazanma yılı. Kazanmak mı? Kim kazanamayacağımı söyleyebilir ki; otomobil sporları en iyinin belirlenmesi için gayet adil kurallara sahiptir. Bende herkes gibi çıkıp elimden geleni yapacağım. ” diyerek sözlerine nokta koydu.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑