Motor Sporları

Published on Ocak 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Buemi 2013’te de takımının test ve yedek pilotu olacak

Red Bull Racing Sébastien Buemi’nin Red Bull ve Red Bull Racing ile ilişkisini sürdüreceğini ve 2013’te takımın test ve yedek pilotu olmaya devam edeceğini teyit etti. 24 yaşındaki pilot daha önce onaylanmış sürücüler Sebastian Vettel ve Mark Webber’in yanında çalışmayı sürdürecek.

Sébastien Buemi şöyle dedi: “Red Bull Racing’teki herkesi iyi tanıyorum, bir yıl daha takımda kalmak iyi olacak. Elbette amacım yeniden yarışlarda sürebilmek, ama yine de takımla beraber çalışmalarımdan da sürekli yeni şeyler öğreniyorum. Otomobilin geliştirilmesine yardım ediyor ve sezon boyunca hem fabrikada, hem de yarışlarda geri bildirimde bulunuyorum.”

Christian Horner şu yorumu yaptı: “Sébastien önümüzdeki sezon da test pilotu ve yedek pilot olmaya devam edeceği için mutluyuz. O 2004’te Red Bull Genç Takımı’na katıldı, 2008 ve 2012’de Red Bull Racing ile çalıştı ve kayda değer yarış deneyimine sahip. Takımın ayrılmaz bir parçası ve yıl boyu bizim için önemli simülasyon çalışmaları tamamlayacak.”

Tags: , , , ,



Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑