Motor Sporları

Published on Nisan 11th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Borusan Otomotiv Motorsport’un Türkiye Pist Şampiyonası Hedefi “Takımlar Şampiyonluğu”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sezonu uluslararası arenada ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) ve Endurans (dayanıklılık) serisiyle açan Borusan Otomotiv Motorsport, bu kez 13-14 Nisan tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası ilk yarışı için İzmir’de Ülkü Yarış Pisti’nde boy gösterecek.

Sezonu ETCC ile İtalya Monza’da açan ve ardından Macaristan 12 Saat yarışı ile devam eden Borusan Otomotiv Motorsport Takım, uluslararası arenada elde ettiği sonuçların ardından, 13 – 14 Nisan tarihlerinde 2 yarış üzerinden gerçekleştirilecek Türkiye Pist Şampiyonası’nın ilk yarışında İzmir’de Ülkü Yarış Pisti’nde boy gösterecek.

Borusan Otomotiv Motorsport bu sezon Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2 tane BMW 320si ve BMW M3 GT ile toplam 3 otomobille mücadele edecek. Süper Grup ve Maksi Grup’ta hem pilotlar hem de takımlar şampiyonluğu için tüm sezonu takip edecek Borusan Otomotiv Motorsport, öncelikle takımlar şampiyonluğu hedefiyle start alacak. Geçtiğimiz 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve ara verdiği motorsporlarına geri dönen Can Artam bu sezon BOM adına direksiyona geçecek.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 13 Nisan Cumartesi günü 15:00’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 17.00, Maxi Grubun yarış başlama saati ise 18.00 olacak. Yarışın 14 Nisan Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 13.00 ve 14.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑