Motor Sporları

Published on Mayıs 29th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Borusan Otomotiv Motorsport’un Hedefi Yine Kazanmak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye Pist Şampiyonası sezonun açılışını Süper Grup ve Maxi Grup’ta kazandığı toplam 5 kupayla yapan Borusan Otomotiv Motorsport’un İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 – 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek 2’inci ayak yarışı için hedefi yine kazanmak olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un geçtiğimiz hafta Avusturya’nın Salzburg kentinde gerçekleşen  ETCC’nin (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) 3’üncü ayak yarışında gösterdiği podyum başarısıyla yaşadığı haklı gururu Türkiye Pist Şampiyonası’nda da devam ettirmek için mücadele edecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2 tane BMW 320si ve BMW M3 GT ile garajındaki 3 otomobille start alan takım, son 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi Grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve Can Artam ile direksiyona geçiyor.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 Haziran Cumartesi günü 14.30’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 16.00, Maxi Grup’un yarış başlama saati ise 17.30 olacak. Yarışın 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 13.00 ve 15.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak ve 16.30’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑