Audi’den DTM’de 9’uncu Zafer - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Motor Sporları

Published on Ekim 7th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Audi’den DTM’de 9’uncu Zafer

Audi Sport Team  Phoenix pilotu Mike Rockenfeller, DTM 2013 Yarışları’nda Hollanda’nın Zandvoort  kentinde sezon öncesi son yarışta zaferini ilan etti. Schaeffler Audi RS 5 DTM  aracı ile yarışan Alman pilot, Audi’ye DTM’de son 7 yılda 5’nci, toplamda da  9’uncu birinciliğini de getirdi

Hollanda’da  Zandvoort Pisti’nde 41 bin izleyicinin önünde gerçekleşen yarışa, Mike  Rockenfeller, piste pilotlar kategorisine birinci çıktı. Nefes nefese geçen  yarış sonrasında da 30 yaşındaki pilot, en yakın rakibine 26 puan fark atarak,  Almanya’nın Hockenheimring’de gerçekleşecek sezon son yarışı öncesinde zaferini  ilan etti. Audi’de toplandığı 325 puan ile fabrika takımları sıralamasında da  birinci oldu.

Audi’nin DTM’de  aldığı 9’uncu galibiyet ile ilgili konuşan Audi A.G Yönetim Kurulu Başkanı  Rupert Stadler, “Bu zafer ile son 7 yılda, 5’inci zaferimizi de elde ettik.  Böylece Vorsprung Durch Technik felsefemiz ile RS modellerimizin gücünü de bir  kez daha tescilledik” dedi.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑