Diğer

Published on Eylül 3rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Türkiye Karting Şampiyonası´nda beşinci ayak yarışları düzenlendi

Kartingin En Hızlıları Körfez’deydi

Türkiye Karting Şampiyonası´nda beşinci ayak yarışları, İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü (İKOK) tarafından Körfez Karting Pisti´nde düzenlendi.

İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası (TKŞ) 5. ayak ve İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği (Prokart) 1. ayak yarışları 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. İki organizasyonda toplam 46 pilot ile start sezonun start rekoru kırıldı.

TKŞ Formula Senior kategorisinde Orçun Aydemir 3 yarışı da kazanarak günü birinci tamamladı. İkinciliği Gülhüseyin Abdullayev, üçüncülüğü Berk Durak aldı.

Formula Junior kategorisinde ise 3 yarışı da kazanan Berkay Besler birinci olurken, Gülhüseyin Abdullayev ikinci, Bora Özcan üçüncü oldular.

Mini kategoride 2 yarışta birincilik alan İzel Karasu birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. İlk yarışı kazanan Sarp Atasever ikinci olurken, üçüncülüğü Ömer Asaf Kolot elde etti.

Formula Masters kategorisinde 3’de 2 yapan Mehmet Çınar birinciliğe ulaşan isim oldu. Kerem Zengin ilk ayağı kazanmasına rağmen ikinci olurken, bu kategoride üçüncülüğü Osman Aydemir kazandı.

Bu sonuçlardan sonra Senior’da Orçun Aydemir, Junior’da Berkay Besler, Masters’da Kerem Zengin, Mini’de Sarp Atasever şampiyonada kategori liderliklerini sürdürdüler.

Yeni formatı ve yeni Rotax Max motoruyla ilk defa düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’nin (Prokart) 1. ayak yarışında ise, bonus puanların da toplamıyla, Kuzey Yıldızı 58 puanla zirvede yer alan takım oldu. Chronos Racing 54 puanla ikinciliği, Team46 da 45 puanla üçüncülüğü aldı.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda 6. ayak yarışları, Prokart ikinci ayak ile birlikte 14-15 Eylül tarihlerinde Körfez Pisti’nde yapılacak.

 

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑