Diğer

Published on Eylül 20th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Trafikte Sorumluluk Hareketi Tekerlekli Sandalye Uygulamasına Özel Ödül!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin büyük ilgi gören Tekerlekli Sandalye Metro Özel Uygulaması, Açık Hava Reklamcıları Vakfı’nın düzenlediği A Awards Açık Hava Reklamları Yarışması’nda Kentsel Tasarım Özel Ödülü’ne layık görüldü

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafik ve taşıt güvenliği alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların işbirliğinde ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının desteğiyle gerçekleştirilen Trafikte Sorumluluk Hareketi, üçüncü yılında aldığı iletişim ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım A.Ş’nin katkılarıyla

Drive Dentsu Türkiye Reklam Ajansı tarafından geliştirilen Tekerlekli Sandalye Özel Metro Uygulaması, Açık Hava Reklamcıları Vakfı ARVAK tarafından düzenlenen A Awards Açık Hava Reklamları Yarışması’nda, Ambient kategorisinde Kentsel Tasarım Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin, metro yolcularının büyük ilgisini çeken uygulaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım A.Ş’nin de katkılarıyla ilk olarak geçen yıl 3-10 Aralık Engelliler Haftası’na özel olarak gerçekleştirildi.

4 trende, 16 vagonda

Taksim-Hacıosman hattında 4 trende 16 vagonda gerçekleştirilen uygulama ile koltuklar, tekerlekli sandalye görselleriyle giydirildi. Bu koltuklarda oturan yolcular, diğer yolcular tarafından tekerlekli sandalyede oturuyor gibi görüldü. Bilgilendirici metin olarak da “Trafik kazalarında her yıl yaklaşık 200 bin kişi yaralanıyor”, “Anlık dikkatsizliklerin sonuçları bir ömür sürebilir” ve “Trafikte her an, sorumlu davran” sloganı kullanıldı.

Üçüncü ödül oldu

9 Eylül tarihinde Rahmi Koç Müzesinde yapılan törende, ödülü TÜVTÜRK yetkilisi Mahmut Sipahi aldı. Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin Roadshow etkinlikleri, 2010 yılında Doğrudan Pazarlama İletişimciler Derneği’nin “ Yılın En İyi Roadshow Ödülü”ne layık görülmüştü. “Kaza” adlı reklam filmi de 2011 yılında Kristal Elma kazanmıştı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑