Diğer

Published on Mart 31st, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TOSFED’den Gözetmen Eğitim Seminerleri

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından bugüne kadar  9 ayrı ilde düzenlenen Gözetmen Eğitim Seminerleri’ne toplam 826 gözetmen adayı katıldı. Seminerler Nisan ayı içerisinde Antalya, Çorum, Samsun ve Trabzon illerinde devam edecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Gözetmen Eğitim Seminerleri, Ankara, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Karabük ve Konya´nın ardından Çanakkale ile devam etti. Bugüne kadar 9 ayrı ilde düzenlenen seminerlere toplam 826 gözetmen adayı katıldı. Ayrıca Üst Düzey Yöneticiler Eğitim Seminerleri ile terfi eğitimlerinde spordaki kural değişiklikleri,  farklı branşlardaki sporculara da aktarıldı.

Eğitim seminerlerine katılan gözetmenler, 9 ayrı branşta organize edilen yaklaşık 100 Türkiye Şampiyonası ve mahalli şampiyona yarışlarının yanı sıra Avrupa Kamyon Yarışları, Dünya Rallikros Şampiyonası ve Avrupa Ralli Kupası gibi dev uluslararası organizasyonlarda, resmi görevler alacaklar.

Spora yeni görevliler kazandırmayı hedefleyen “Yeni Aday Gözetmenler Eğitim Seminerleri” Nisan ayı içerisinde Antalya, Çorum, Samsun ve Trabzon illerinde düzenlenecek olan eğitimlerle sona erecek…

 

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑