Diğer

Published on Haziran 22nd, 2015 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TEKDER’den İftarlı Genel Kurul

1987 yılında kurulan Teknik Elemanlar Derneği – TEKDER, ülkemizdeki tüm teknik elemanları bir çatı altında toplamayı amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür. TEKDER kamuda ve özel kuruluşlarda veya serbest olarak mimar, mühendis, teknisyen ve tekniker sıfatıyla çalışan, mesleki ve manevi değerlerini önceleyen, geleneksel milli örf ve adetlerine göre yaşayan insanları bir araya getirerek, aralarında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, mesleki bilgi, görgü ve kültürlerini artırmak, ülkelerine mesleklerindeki başarılarıyla yararlı olan insanlar yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini düzenlemekte ve yürütmektedir.

Genel Merkezi Ankara’da bulunan TEKDER İstanbul Şubesi, 1992 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bugüne kadar birçok devlet adamı, bilim insanı, sanayici yetiştirmiş ve üyelerinden aldığı güçle başta İstanbul olmak üzere, ülkemize hem teknik hem de siyasi alanda hizmet etmiştir. Bu doğrultuda TEKDER İstanbul Şubesi 2015-2018 dönemi için yeni yönetim kurulunu seçmek üzere genel kurula gidecektir.

4500’e yakın mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen üyesi bulunan TEKDER İstanbul Şubesi 11. Genel Kurulunu 26 Haziran saat 19.00’da Feshane Kongre Merkezi Haliç Salonunda gerçekleştirecek. Yönetim Kurulunun seçilmesinin ardından üyelerle Geleneksel İftar programı gerçekleştirilecek.

Programın Akışı:

19:00 Açılış

Açılış Konuşması

Protokol Konuşmaları

Genel Kurul Toplantısı

İftar

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑