Diğer

Published on Aralık 4th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Nilüfer Turizm, Otobüs Filosunu FiloTürk ile İzleyecek!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nilüfer Turizm,  Otobüs Filosunu FiloTürk ile İzleyecek Türkiye’de İlk Kez Otobüs Seferleri Takip Edilecek

Nilüfer Turizm, yolcularının güvenliği ve operasyonel faaliyetlerinin verimliliği için Türkiye’nin ilk ve tek mobil operatörü olan FiloTürk’ü tercih etti. Nilüfer Turizm, FiloTürk ile yaptığı işbirliği sayesinde, seyahat güvenliğinin ve yolcuların seyahat konforunun arttırılmasını, beraberinde de tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük seyahat şirketlerinden Nilüfer Turizm, otobüs filosu için FiloTürk’ten araç takip ve filo yönetimi hizmeti almaya başladı. FiloTürk tarafından sağlanan üstün özellikli yol bilgisayar sistemi sayesinde araçlarının 7/24 takibini yapabilen Nilüfer Turizm, aynı zamanda tüm araçların konumu, ihlal ve bakım durumları, araçlarının rölantide çalışma süreleri, yakıt ve devir bilgileri gibi etkin bilgilere anında ulaşabiliyor.

Türkiye’de İlk Kez Otobüs Seferleri Takip Edilecek

FiloTürk’un sunduğu Sefer Takip ve Kontrol Sistemi ile Türkiye’de ilk kez Nilüfer Turizm, şehirlerarası otobüs seferlerinin takip ve kontrolünü sağlayabilecek. Bu sayede durak ve mola lokasyonlarına zamanında varışların kontrolünü gerçekleştirilecek olan Nilüfer Turizm, aynı zamanda konforlu seyahat kontrolü de sağlayacak. FiloTürk tarafından sunulan hizmetle yolcu yakınları da otobüsün anlık lokasyonu, tahmini varış süreleri ile ilgili bilgilendirilebilecek.

Yol ve Yolcu Güvenliği Sağlayacak, Tasarruf Edecek

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mobiliz A.Ş Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu, “Nilüfer Turizm ile yaptığımız bu işbirliğinden çok memnunuz. Kendi alanında Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Nilüfer Turizm’e araç takip ve filo yönetim sistemi konusunda entegre çözümler sunuyoruz” dedi.

Nilüfer Turizm’in, FiloTürk’ün araç takip sistemi sayesinde araçları ile ilgili önemli verilere ulaşabildiğini vurgulayan Masaracıoğlu, “Nilüfer Turizm, sunduğumuz sistem sayesinde, hız sınırlarını tanımlayabiliyor ve sürüş performansı takibi ile karayolu seyahatlerinde yol-yolcu güvenliği sunuyor. Teknolojinin sağladığı kolaylıklarla, yolcuların güven içerisinde konforlu bir şekilde seyahat etmesini ve yolcu yakınlarının seyahat hakkında bilgilendirilerek huzurlu bir şekilde beklemelerini sağlıyor. Ayrıca şirketin işletme giderlerini de kontrol altına alarak, yakıt giderlerinden büyük tasarruf imkanı sunuyor.”dedi.

Sektör ihtiyaçlarına cevap veren entegre sistem ve çözümler üreten FiloTürk, sektörlere özel sunduğu entegrasyon ve raporlama hizmetleri ile şirketlerin araçları üzerindeki kontrollerini artırırken araçlarla ilgili pek çok bilgiye anında erişebilmelerine olanak veriyor. Bu sayede şirketlerin yakıt, bakım ve onarım maliyetleri önemli ölçüde düşerken iş planlamaları ve operasyonel faaliyetlerinde en verimli sonuca ulaşılıyor.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑