Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düze..."/> Körfez'de Son Tango - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Diğer

Published on Eylül 16th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Körfez’de Son Tango

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası altıncı ayak yarışları, Körfez Karting Pisti´nde heyecan dolu mücadelelere sahne oldu.

2013 Türkiye Karting Şampiyonası 6. ayak yarışları, Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından 14-15 Eylül 2013 tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi.

4 ayrı kategoride 17 pilot, 2 gün boyunca yapılan 3’er yarışın toplamında aldıkları puanlar neticesinde klasmanı belirlediler. 930 metrelik Körfez Karting Pisti’nde Formula Master/Senior 3 ayak, toplam 72 tur, Formula Junior 3 ayak, toplam 60 tur ve Mini 3 ayak, toplam 45 tur üzerinden mücadele etti.

Formula Junior kategorisinde milli sporcularımızdan Berkay Besler 3 yarışı da ilk sırada bitirerek birinciliği elde ederken, Gülhüseyn Abdullayev ikinci ve Bora Özcanda üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular.

Formula Senior ise kategorisinde birincilik Gülhüseyn Abdulayev’in olurken, Orçun Aydemir ikinciliği, Süleyman Berkel de üçüncülüğü kazandı.

Formula Master kategorisinde Kerem Zengin bir kez daha birincilik kürsüsünde yer alırken, Mehmet Çınar ikinciliği, Aydonat Atasever ise üçüncülüğü elde ettiler.

Mini kategoride ise birinciliği Sarp Atasever kazanırken, İzel Karasu ikinci ve Zekai Özen üçüncü oldular.

Yarış sonrasında gerçekleştirilen seremonide, kategorilerinde ilk üç dereceyi paylaşan sporcuların ödüllerini yarışmada görev alan üst düzey yetkililer verdiler.

2013 Türkiye Karting Şampiyonası, 26-27 Ekim tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlenecek final yarışı ile sona erecek.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑