Diğer

Published on Ekim 10th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

İtalya Motosiklet ve Performans Ekipmanları Markası POLINI Türkiye’de

İtalya’nın ünlü markası Polini Mini motosikletleri ve performans ekipmanları ile Türkiye’de ilk defa Volkan Işık Karting Arena’da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Volkan Işık grup şirketlerinden LİMİT Eğitim’in Türkiye distribütörü olduğu ve tüm motosiklet markaları için performans ekipmanlarının satışa sunulacağı Polini’nin Mini Motosikletlerini kiralayarak deneme şansı ise Volkan Işık Karting Arena’da…

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde yer alan Volkan Işık Karting Arena, ziyaretçilerine bundan sonra Polini Mini motosikletleri kiralayarak deneme imkanı sunuyor. 4 tekerlek sevenlerin karting eğlencesine alternatif olarak 2 teker severlerin de artık POLINI mini motosikletleri var. İsteyen herkesin kiralayarak pistte kullanabileceği bu mini motosikletlerle tecrübe kazanmak ve keyifli vakit geçirmek mümkün.

2 Farklı Tip Polini Motosiklet…

Volkan Işık Karting Arena pistindeki son yenilik Polini Mini motosikletler… 2 farklı tipi bulunuyor; 7 adet 70cc Minimotard Air ve 3 adet 40cc AIR Junior motosikletler misafirlerin kullanımına sunuluyor. Ufak boyuttaki bu motosikletlerin kullanımı çok eğlenceli ve zevkli. Volkan Işık Karting Arena’nın tecrübeli eğitmenleri motosiklet sevgisinin ve bilincinin yayılması için Türkiye’ye ilk kez getirilen Polini mini motosikletlerle trafik sıkışıklığı çözümüne de fayda sağlamayı umuyor.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑