Teknoloji dünyasının baş döndürücü şekilde büyüyüşü devam ediyor. Sosyal ağların öne çıktığı bu teknolojik gelişim çağında ülkemizde yepyeni bir proje hayata geçiriyor. Haber dünyasını sosyal ağ platformu ile entegre bu sistemin adı “Hürriyet Sosyal”.

Hürriyet tarafından hayata konulan bu sistem ile kendi hesabınızda haber dünyasını özelleştirebiliyorsunuz. Dünyada ilk kez uygulamaya konulan bu sosyal ağ platformu “hurriyet.com.tr” alt tabanında kullanılıyor. Peki sosyal ağ sitesi neye yarıyor? Bu sistem sayesinde sisteme kayıt yaparken seçtiğiniz kategori haberlerini paylaşabiliyor, öne çıkarıyor hatta önde gelen sosyal ağlarda kendi hesabınızla yayınlayabiliyorsunuz. Olayı detaylıca anlatmak gerekirse Hurriyet.com.tr üzerinden sisteme giriş yapıyorsunuz. Üyelik yaptıktan sonra  sistem sizi Hürriyet Sosyal alanına yönlendirecek.  Daha sonra takip etmek istediğiniz haber kategorilerini seçiyorsunuz. Bu işlemi geçmek için en az 5 kategori seçmeniz lazım. Daha sonra sisteme kayıtlı kişiler arasından takip edeceğiniz kişileri seçebilirsiniz.  Bunların akabinde sistem sizi Hürriyet Sosyal sosyal ağına yönlendiriyor.

Hürriyet Sosyal üzerinde seçtiğiniz kategorilerden haberleri takip etmeye başlıyorsunuz. Bu haberlere yorum yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili haberi kendi yayın akışınızda paylaşabiliyorsunuz. Öne çıkarttığınız haberler ile Hurriyet.com.tr ana sayfasına yön verebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra facebook ve twitter hesaplarınızı hürriyet sosyal’e bağlayıp paylaştığınız haberleri anında ilgili hesaplarınıza gönderebiliyorsunuz. Yani aynı anda 3 ağda aktif paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Hürriyet Sosyal içerisinde gezinirken sürekli güncellenen haberleri yayın akılı şekilde okurken aktif olmayan kategorileri tek tıkla aktif edebiliyor, arkadaşlarınızı ve haberleri etiketleyip paylaşabiliyorsunuz. Kısacası haber dünyası da sosyalleşiyor ve bu gelişimle birlikte anlık bilgilerden haberdar olmak daha aktif ve yeni güncel teknolojik yöntemle gerçekleşiyor.

 

İçerik: http://www.otokokpit.com/

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.