- Bosch, elektro..."/> Bosch, nesne ve hizmetleri internet üzerinden birbirine bağlıyor! - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Diğer

Published on Aralık 27th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Bosch, nesne ve hizmetleri internet üzerinden birbirine bağlıyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

– Bosch, elektronik ve sensör teknolojisi konusunda yıllardır sahip olduğu uzmanlığından yararlanarak, tek bir kaynaktan gömülü yazılıma sahip ağa bağlı cihazlarla çözümler sağlayacak yeni bir şirket kuruyor

– Bosch CEO’su Denner: “2015 yılına kadar altı milyarı aşkın nesne internete bağlanacak.”

Bosch, önemli bir stratejik adım atarak, Bosch Connected Devices and Solutions GmbH adlı yeni bir şirket kurdu. Şirket, cihaz ve nesneleri akıllı hale getirerek, geniş bir uygulama yelpazesinde internete erişimini sağlamak üzere tasarlanan bir kompakt elektronik ürün ve yazılım deneyimi sağlayacak. Öncelikli olarak akıllı şekilde ağa bağlanmış evlerin, yani “akıllı evler”in yanı sıra; trafik, ulaşım ve lojistik alanlarındaki faaliyetler için de sensör tabanlı uygulamalara odaklanılacak.

Merkezi Almanya’nın Reutlingen şehrinde bulunan Bosch Connected Devices and Solutions GmbH, Hindistan’ın Coimbatore ve Çin’in Suzhou şehirlerinde de tesislere sahip olacak. Şirket, ağa bağlı sensör ve aktüatörlerin geliştirilmesinde uzmanlaşacak. Bu durum insanların günlük yaşamlarında kullandığı her şeyi çevrimiçine taşımayı mümkün kılarken, gerçek ve sanal dünyayı da kademeli olarak bir araya getirecek.

Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner konuyla ilgili olarak, “Taşıt ve akıllı telefonlardan konteyner ve makinelere kadar altı milyar nesne 2015 yılına kadar internete bağlı hale gelecek. İnsanların günlük yaşamlarını değiştirip devasa iş fırsatları yaratan yeni hizmetler ortaya çıkacak. Bu hizmetler, cihazların akıllı şekilde ağa bağlanmasına dayanacak” diyor.

Bosch, elektronik ve sensör teknolojisi konusunda yıllardır sahip olduğu uzmanlığından yararlanıyor

Satış geliri bazında dünyanın en büyük MEMS sensörü tedarikçisi olarak Bosch, otomotiv ve tüketici elektroniği pazarları için yılda bir milyarı aşkın mikromekanik sensör imal ediyor.

Bosch’un ağa bağlı cihaz ve çözümleri CES 2014’te sergilenecek

Bosch’un, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2014 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergileyeceği çözümler dahilinde, radyo özellikli bir ağ ile bir araya gelen çok sayıda sensör yakın çevredeki bilgileri sürekli olarak okuyup iletebiliyor. Sistem kullanıcılara, hangi kapıların açık veya kapalı olduğunu, gürültü düzeyini ve gün boyunca standın farklı noktalarında sıcaklık, basınç ve nem oranının nasıl değişiklik gösterdiğini öğrenme imkanı veriyor. Bu sensör kombinasyonu, Bosch standını birbiriyle radyo üzerinden bağlantıda olan ve bilgi paylaşımı yapan cihazların sergilendiği bir vitrin haline getiriyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑